Спортивний масаж: види, прийоми і особливості. Апарати для спортивного масажу

Спортивний масаж: види, прийоми і особливості. Апарати для спортивного масажу

Спортивним масажем називають глибокий механічний вплив на м'язову тканину, тригерні точки і зв'язки. Така техніка масажу активно застосовується, щоб підготувати спортсмена до тренування або змагань і відновити після. Спортивний масаж покращує роботу м'язів і підвищує результативність, знижує ймовірність травмування і навантаження на серцево-судинну систему.

Головна відмінна риса спортивного масажу - висока інтенсивність впливу. Найчастіше використовуються енергічні прийоми (постукування, розтирання) в швидкому темпі. Потрібно докласти чималих зусиль, щоб опрацювати велику м'язову масу, саме тому професіонали часто використовують спеціальні масажери високої потужності.

Прийоми спортивного масажу

Спортивний масаж

  • Погладжування - легкі, плавні рухи долонями уздовж тіла. Розслабляє і готує до сеансу масажу.
  • Розминання - послідовні захоплення і відтягування м'язової тканини подушечками пальців або фалангами. Покращує циркуляцію крові і підвищує тонус м'язів.
  • Вижимання - прийом, з техніки нагадує погладжування, однак в більш інтенсивній формі. Ефективно розігріває м'язи і готує їх до навантаження.
  • Розтирання - погладжування в швидкому темпі зі збільшеною силою натискання. Розігріває м'язи і знімає спазми.
  • Вібрація (перкусія) - безперервне швидке постукування. Покращує кровообіг і лімфоток, знімає напругу і біль.

Види спортивного масажу

Техніка виконання масажу залежить від результату, якого хоче досягти масажист. За цим принципом спортивний масаж поділяється на такі види:

Тренувальний масаж

Тренувальний масаж проводиться перед фізичним навантаженням і через 4-6 годин після нього. Масаж перед тренуванням потрібен для того, щоб розігріти м'язи, підготувати їх до роботи і збільшити результативність спортсмена. Також масаж збільшує гнучкість і рухливість суглобів, знижує ризик травмуватися під час тренування. Якщо говорити про масаж після фізичних навантажень, то його мета закріпити результат тренування, розігнати молочну кислоту і підвищити тонус м'язів.

Основні прийоми: погладжування, розтирання, розминання, вібрація, вижимання.

Масаж виконується середньої інтенсивності, проте м'язи, на які припадає найбільше навантаження, повинні опрацьовуватися дуже ретельно. Тривалість масажу від 20 до 60 хвилин.

Попередній масаж

Попередній (передстартовий) масаж виконується безпосередньо перед змаганням. Потрібен він для того, щоб активізувати сили організму перед навантаженням і зняти психологічну напругу. Передстартовий масаж скорочує час на розминку, призводить м'язи в тонус, робить їх більш еластичними і рухливими. Активізує серцево-судинну і дихальну систему.

Основні прийоми: погладжування, розминання, вібрація.

Попередній масаж повинен бути енергійний і інтенсивний. Проводиться за 10 хвилин до змагання, тривалість від 5 до 35 хвилин.

Відновлювальний масаж

Відновлювальний масаж проводиться після фізичного навантаження. Він знімає відчуття втоми і психічне напруження, розслаблює м'язи, усуває больовий синдром. Може застосовуватися в поєднанні з апаратним масажем і водними процедурами.

Основні прийоми: комбіноване погладжування, вібрація, розтирання, розминання.

Відновлювальний масаж ділиться на два етапи. Перший етап (10-12 хвилин) проводиться між заняттями, а завершуючий етап через 2 години після тренування і триває близько години.

Апарати для спортивного масажу

Як ми говорили раніше, спортивний масаж вимагає особливих зусиль для опрацювання великої м'язової маси. Саме тому професіонали, щоб полегшити свою працю, часто використовують електромасажери високої потужності. Спортсмени і самі використовують подібні апарати, щоб не вдаватися до послуг масажистів. Зазвичай, це масивні ручні масажери виробництва Південної Кореї. Яскравий приклад - ударний масажер Zoryana Unix UN-2000M, який працює в двох режимах: вібрація і постукування. Масажні голівки послідовно здійснюють ударну дію опрацьовуючи глибокі шари м'язів. Він підійде як для домашнього, так і для професійного використання. Zoryana Unix UN-2000M - апарат високої якості, він витримує тривалі навантаження, а термін його експлуатації досягає 10 років.

Масажер Zoryana Unix UN-2000M:

  • прогріває м'язи готуючи їх до навантаження
  • знімає м'язові спазми і больовий синдром
  • розганяє молочну кислоту після тренування
  • тонізує
  • підвищує результативність тренування

Спортивний масаж

Незважаючи на назву, спортивний масаж необхідний не тільки тим, хто займається спортом професійно. Навіть якщо ви відвідуєте тренажерний зал 2-3 рази в тиждень, ви точно знаєте, що таке крепатура, м'язові розтягнення і спазми. Zoryana Unix UN-2000M допоможе вирішити подібні проблеми, адже під час його розробки були враховані всі особливості спортивного масажу.