Масаж шийно-комірцевої зони - чим він може полегшити життя?
Наука каже нам про те, що перехід наших предків до прямоходіння стався не менше 20 млн років тому в результаті рідкісної мутації. Подібні мутації приводили до мертвонародження або смерті в ранньому віці в результаті незворотних змін скелета. До сих пір невідомо, чому ця мутація змогла закріпитися і згодом дати людині свободу і розвиток в результаті вивільнення верхніх кінцівок. У той же час, прямоходіння дало сильне навантаження на хребет, згубні наслідки якого ми можемо спостерігати і сьогодні.
Подальша еволюція людини, винахід знарядь праці і перехід від важкої фізичної праці до розумової, ще більше погіршили ситуацію. За статистикою, до вісімдесяти відсотків людей страждають від різних проблем хребта, серед яких остеохондроз знаходиться на першому місці.
Шийний відділ хребта дуже складно влаштований. Верхній шийний хребець (атлант) і другий шийний хребець (аксис) найбільш часто піддаються різним деформаціям у вигляді підвивихів і защемлень, а також дегенерації хрящової і кісткової тканини.
В результаті ми маємо цілий спектр патологічних станів, що ускладнюють наше життя:
- Больові відчуття в шийній та комірцевій зоні;
- Головні болі в результаті затиснення нервового корінця (корінцевий синдром);
- Головні болі при порушенні відтоку крові через затиснуту хребетну вену, а також недостатнє кровопостачання голови з хребетної артерії (синдром хребетної артерії);
- Спазми м'язів шийного відділу хребта;
- Порушення зору у вигляді мурашок, мушок, які можуть мати місце при підвищенні внутрішньоочного тиску. Спостерігається у кожного другого пацієнта з діагнозом шийний остеохондроз.
- Зниження працездатності, втома, стрес, порушення сну - дуже часті супутники хронічного остеохондрозу шийного відділу.
- Больові відчуття в руках в результаті затиснення корінців, оніміння, поколювання в пальцях і т д.
Перераховані симптоми далеко не повний перелік проблем, з якими ми стикаємося. Часто ми навіть не розуміємо причину, яка їх викликала.
Як лікують остеохондроз шийного відділу?
Слід відразу зрозуміти, що остеохондроз - досить серйозна проблема і не варто недооцінювати ту шкоду, яку вона може принести без своєчасного лікування.
Діагностика зазвичай не складає труднощів. Рентген здатний виявити ознаки остеохондрозу у вигляді кісткових розростань і непрямих ознак дегенерації дискової тканини. Крім того, методи комп'ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії здатні виявити безпосередньо місця перетискання нервово-судинних пучків. На підставі цих методів призначається лікування.
Масаж - найкращий метод лікування остеохондрозу?
Масаж дійсно є найбільш успішним і фізіологічним методом усунення симптомів остеохондрозу. Випадки, коли масаж при остеохондрозі протипоказаний, вкрай рідкісні, проте слід обов'язково їх знати. Більш детально ми розглянемо протипоказання в інших наших статтях.
Масажери при шийному остеохондрозі - хороший варіант?
Спеціальні масажні пристосування у вигляді масажних подушок і комірів є відмінним домашнім засобом для профілактики остеохондрозу. Головний принцип в лікуванні остеохондрозу шийного відділу - це регулярність.
Найчастіше пацієнти перестають ходити до масажиста, як тільки їх стан хоча б трохи поліпшується. Це неправильна тактика, адже в лікуванні важлива регулярність. Бажано робити масаж шийного відділу двічі на день по 10-15 хвилин. Роликовий масаж, за допомогою масажної подушки Zoryana Yabluko і спеціального масажера для шиї Zoryana Komir, ідеально підходить для цих цілей. Лікування остеохондрозу за допомогою роликових масажерів краще проводити не менше місяця, кожен день. Не бажано пропускати сеанси і припиняти лікування на півдорозі.
При дотриманні цих простих правил позитивний результат не змусить себе чекати. Навіть один сеанс з правильно підібраним електромасажером допоможе швидко зняти біль і напругу м'язів, а в довгостроковій перспективі - уповільнити розвиток хвороби.