Чи можна використовувати масажери і теплові процедури при онкології?

Чи можна використовувати масажери і теплові процедури при онкології?

Проблема використання ручного масажу і масажного обладнання при пухлинних процесах періодично піднімається в тематичних виданнях і форумах. Часто з’являються міфи і фейки, що створюються групою зацікавлених людей, які роблять висновки на підставі помилкових гіпотез та посилаючись на псевдонаукові видання або комерційно зацікавлені структури.

Щоб раз і назавжди вирішити цю проблему, ми звернулися до незацікавленого фахівця, лікаря хірургічного профілю.

Отже, онкологічні захворювання - злоякісні і доброякісні пухлини, що виникають в організмі під впливом зовнішнього середовища, спадковості або з невідомих поки що науці причин. Мабуть, немає в організмі такого органу або тканини, який не могло б торкнутися онкологічне захворювання.

Доброякісні пухлини

Масаж при доброякісних пухлинах

Це зміни, що не схильні до поширення в інші органи і тканини. Ніколи не дають метастазів. Найчастіше обмежені капсулою, за межі якої не поширюються.

Відносно впливу тепла і масажу на доброякісні новоутворення можна відзначити наступні тези:

 1. Не існує підтвердження пагубного впливу масажу на доброякісну пухлину. Ви можете робити будь-які масажні процедури в областях поруч або безпосередньо над доброякісними пухлинами (наприклад, ліпомами), за умови, що лікар цього не заборонив.
 2. Немає підтвердження впливу теплових процедур на доброякісні пухлини при впливі на ділянки тіла поза проекції пухлини. Якщо мова йде про масаж безпосередньо в області утворення - потрібна консультація лікаря.
 3. Ніколи не використовуйте масаж і теплові процедури для лікування доброякісних пухлин. У цьому немає ніякої необхідності, адже сучасна медицина має достатньо інших методів для якісного лікування.

Злоякісні пухлини

Це утворення, які схильні до поширення і проростання в сусідні органи та тканини. Вони також можуть поширюватися далеко за межі первинного вогнища через кровоносну і лімфатичну систему (метастази). Саме злоякісні зміни тканини називаються рак. Якщо рак зачіпає сполучну тканину, то пухлина називається саркомою (особливо важкий за течією і швидкістю поширення вид раку).

Діагноз рак - справжнє випробування для пацієнта та близьких йому людей. Сотні років людство бореться з раком. Кращі спеціалісти з усього світу зосереджені над вирішенням цієї, мабуть, найглобальнішої та важливої проблеми нашої цивілізації. Кожен день тисячі людей дізнаються цей діагноз і впадають у відчай, але ми точно знаємо, що одного дня, ця хвороба піде в небуття. Так пішли в минуле такі страшні захворювання як чорна віспа, чума, туляремія і безліч інших епідемій, від яких вимерли цілі міста і народи. З кожним роком наші методи лікування стають все більш досконалі, а відсоток повністю вилікуваних продовжує зростати.

Саме тому, людям, які зіткнулися з діагнозом рак, ми радимо не впадати у відчай. Не ховатися за проблемами, а прийняти їх і розпочати вирішувати. Чим раніше це станеться, тим більше шансів вилікуватися, подарувавши собі довгі роки повноцінного життя, радості спілкування з близькими та дітьми, гармонії, щастя.

Для тих, хто зіткнувся з цією проблемою, ми можемо дати кілька порад, що стосуються нашої області медицини і знань (масаж):

 • Ні в якому разі не слухайте людей, які кажуть, що НЕ слід лікувати рак за допомогою офіційної, науково-доказової медицини. Чим раніше поставлений діагноз, тим більше шансів вилікувати хворобу повністю. Не ігноруйте ніякі симптоми, які посилає ваш організм. Сучасні методи дослідження (томографія, онкомаркери крові і т д.) дозволяють виявити рак на ранніх стадіях.
 • Не звертайтесь до шарлатанів, шаманів, відьм, хіропрактиків, самозванців, які часто називають себе інститутами. Статистика говорить про те, що це абсолютно марна трата часу і грошей, а випадки, які подібні "фахівці" видають за чудо, кажуть про те, що діагноз спочатку був поставлений невірно, або хвороба перейшла в зовнішню ремісію, в той час як пухлина продовжувала зростати.
  Багаті та розумні люди повелися на ці хитрощі, гірко шкодуючи потім. Ніхто з них не вилікувався і не вижив, а пізнє звернення до лікарів коштувало їм життя. Прочитайте, що сказав з цього приводу Стів Джобс, який вирішив не йти до лікарів, а звернутися до шарлатанів. Не повторюйте таких помилок!

У 2003-му році у Джобса виявили рак підшлункової залози, а якщо бути точніше, його різновид під назвою нейроендокринна пухлина. Це досить рідкісне онкологічне захворювання, яке, незважаючи на всю його серйозність, є операбельним, і якщо хірургічне втручання здійснюється на ранніх стадіях, пацієнт, найчастіше, одужує. Стів же відмовився від операції, бо не хотів наражати своє тіло хірургічному втручанню.

Дев'ять місяців він намагався перемогти хворобу нетрадиційними методами - вегетаріанською дієтою, акупунктурою (голковколюванням), лікуванням травами і навіть сеансами з медіумом. Коли він все ж таки зважився лягти під скальпель, було вже надто пізно: операція пройшла успішно, але рак дав метастази в печінку, стан продовжував погіршуватися і через кілька років Джобса не стало. На думку лікарів, погодься Стів на операцію відразу, настільки раннього фіналу вдалося б уникнути.

Масаж та злоякісні пухлини

 • Не лікуйте рак дієтами, голодуванням, голковколюванням, харчовими добавками і будь-якими іншими способами, які не підтримує сучасна науково-доказова медицина.
 • Не використовуйте масаж і теплові процедури для лікування раку. Численні дослідження прийшли до однозначного висновку - категорично не можна масажувати і гріти зону безпосередньо над пухлиною. Масаж і тепло сприяють поліпшенню кровообігу в області пухлини, що веде до раннього і швидкого метастазування і зростання пухлини. Медицина абсолютно однозначна на цей рахунок.
 • Не можна гріти онкологію на теплових килимках (турманієвих, нефритових, германієвих і т д). Шарлатани від медицини приводять у приклад онкотермію, яка не має ніякого відношення до теплових ковриків. Онкотермія - процедура, яка виконується за допомогою сучасного хірургічного апарату. Він здатний сконцентрувати тепло у вигляді потужного пучка, який подібно до скальпеля випалює пухлину і виявлені метастази, не пошкодивши при цьому навколишні тканини.
  Так, в США, фірма, що випускає масажне обладнання, була позбавлена ​​ліцензії і кримінально покарана за те, що в своїх лекціях допускала лікування онкології тепловими килимками і масажними ліжками. У нас, на жаль, подібні шарлатани процвітають і відправляють на той світ багато довірливих людей. Будь ласка, будьте розсудливі!
 • Використання масажу і масажного обладнання при онкології іноді допускається під наглядом лікаря, але лише в тому випадку, якщо хвороба відступила і необхідно полегшити перебіг іншого захворювання (наприклад, захворювання хребта). Процедури повинні проводитися тільки в медичних установах під контролем фахівців. Для масажу використовуються певні зони і види впливу, але такі випадки вкрай рідкісні.

Отже, серйозні проблеми зі здоров’ям потребують серйозного лікування. Нетрадиційні методи могуть не лише погіршити стан вашого здоров’я, але і коштувати вам життя. Дуже важливо консультуватися з лікарем перед використанням різноманітних оздоровчих приладів. Особливо, якщо у вас є будь-які сумніви на цей рахунок. Бережіть своє здоров’я!