Поширені помилки і міфи про біль в спині. Як не стати жертвою шахраїв.
Біль у спині, рано чи пізно, турбує всіх без винятку. І, зрозуміло, що візит до лікаря - перше, що необхідно зробити. Хіропрактика, голковколювання і чарівне позбавлення від болю прикладанням магічних каменів ніяк вам не допоможуть. Звертайтеся по допомогу тільки до тих фахівців, які в своїй практиці використовують лікувальні методи з доведеною ефективністю.
У цій статті ми постараємося розвіяти міфи і позбудемося поширених помилок, пов'язаних з болем в спині і хребті.
Чому болить спина?
Біль у спині рідко є симптомом серйозних збоїв в роботі організму і в більшості випадків має механічний характер. Найчастіше спина болить через низьку фізичну активність і зайву вагу.
Біль у спині механічного характеру якщо:
- Больовий синдром стає меншим після відпочинку
- Біль зменшується або збільшується в залежності від вашого положення або рухів
- Ви можете прийняти положення, при якому біль повністю проходить
- У вас відсутні: підвищена температура, зниження ваги, біль в суглобах, погане загальне самопочуття.
Фізична активність - запорука здорової спини
Частіше за все проблеми з хребтом з'являються через низьку фізичну активність. Це пов'язано з тим, що від здатності м'язів утримувати хребет, залежить його стан і рівномірність розподілу навантажень між хребцями. Тому необхідно зміцнювати і збільшувати рухливість м'язів спини, покращувати загальну фізичну форму.
Щоб запобігти болю в спині, необхідно розвивати і підтримувати м'язовий корсет, виконуючи вправи, які задіють різні групи м'язів, зокрема спинні і черевні. Це не означає, що необхідні виснажливі силові тренування. Буде досить в тиждень 2-3 відвідування пілатесу, йоги або басейну. Але навіть якщо у вас немає часу на групові заняття ви можете проводити нескладні тренування вдома. Намагайтеся більше рухатися. Якщо у вас сидяча робота робіть періодично просту розминку, намагайтеся більше пересуватися пішки, підійматися на поверх без ліфта. Дотримуйтесь цих простих рекомендацій і ймовірність появи проблем зі спиною значно знизиться.
Міфи про болі в спині
Безграмотність людей в медичних питаннях дозволяє шахраям "лікувати" від вигаданих хвороб, ставити неіснуючі діагнози і призначати непотрібні лікарські препарати. Тому ми зібрали найпоширеніші міфи про біль в спині.
Міф: Уколи і крапельниці необхідні при лікуванні болю в спині.
Факт: Різні медикаменти, в тому числі крапельниці і уколи, є малоефективними методом лікування болю в спині. Але якщо є гостра необхідність приймати препарати, то краще використовувати таблетовані форми. Ефект від них такий же, як від уколів, але ймовірність ускладнень значно менше, та й коштують вони набагато дешевше.
Міф: Якщо спина починає боліти вже в молодості, то в старості проблеми тільки збільшуються.
Факт: Найчастіше проблеми зі спиною починаються в 35 років, а ось з 55 років біль поступово проходить.
Міф: Спина болить через погану поставу.
Факт: Погана постава і наявність болю в спині ніяк не пов'язані. Найчастіше біль у спині виникає від низької активності і слабкості спинних м'язів.
Міф: Якщо захворіла спина потрібен "постільний режим".
Факт: Необхідно зберігати максимальну активність для якнайшвидшого одужання.
"Вилетіли" хребетні диски та "відклалися" солі
Всіх колись лякали дисками, які змістилися або вилетіли, і, звісно, пропонували вставити ці диски назад. Дійсність полягає в тому, що будова хребта повністю виключає таку можливість. Відповідно і діагнозу "вилетів диск" не існує. Щоб хребець змістився або вилетів повинна бути порушена цілісність хребта, а якщо це станеться, то ніякий мануальний терапевт вам точно не допоможе.
З "відкладенням солей" схожа ситуація. Те, що називають "солями" є новоутворена кісткова тканина на хребцях, яка з'являється у багатьох людей з віком. На цьому поширеному омані побудована практика розбивання солей для лікування болю.
Як лікувати біль у спині?
Лікування болю в спині проводиться в залежності від проблеми, яка її викликала. Найбільш поширеними і ефективними методамы є фізіотерапія, ЛФК, масаж і медикаментозне лікування, спрямоване на зняття запалення і больового синдрому.
Переважно рекомендується комплексне лікування. Препарати знімають біль, запалення, і прискорюють відновні процеси. Фізіотерапія, в свою чергу, зміцнює м'язовий корсет і збільшує гнучкість. Масаж розслабляє скуті м'язи і покращує приплив крові, тим самим запускає процеси відновлення і зменшує скутість суглобів.